Gdańsk to portowe miasto z bogatą historią, które każdego roku odwiedza ogromna liczba turystów z Polski i ze świata. Na jego mapie znajduje się cały szereg miejsc, które warto odwiedzić. I nie są to wyłącznie miejsca związane z wydarzeniami historycznymi.

W tej nadmorskiej miejscowości znaleźć możemy też wyjątkowo urokliwą restaurację, w której serwowana jest przepyszna kuchnia śródziemnomorska. Restauracją tą jest Correze, usytuowane w centrum miasta, a zatem na trasie wycieczek zarówno zorganizowanych, jak i tych rodzinnych. Kto raz przekroczy próg tej restauracji i spróbuje dań przyrządzonych w mistrzowski sposób, ten na pewno wróci do tego miejsca, przy okazji kolejnej wizyty w malowniczo położonym Gdańsku.

Perfekcyjny smak i sposób podania

Correze Gdańsk jest restauracją serwującą dania pochodzące z kuchni śródziemnomorskiej, z wyraźnym francuskim akcentem.  Zachwycić nią można się już na samym wstępnie, zanim przejdziemy do kosztowania zamówionych pyszności. Wszystko za sprawą przemyślanej i perfekcyjnie skomponowanej karty dań, w której znajdziemy finezyjne opisy i propozycje, które poruszą zmysły każdego, kto ma ochotę zjeść smaczny posiłek z kuchni śródziemnomorskiej.

Tak naprawdę menu powstało w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dania są na tyle zróżnicowane, że raj dla podniebienia będzie czekał na miłośników słodkości, smaków słonych, gorzkich oraz kwaśnych. Smakując tego wszystkiego, przez moment będziemy mogli się poczuć tak, jakbyśmy byli na urlopie w dalekiej Prowansji. Mówiąc o smaku potraw, nie można nie wspomnieć o formie ich podania. W końcu nie od dziś wiadomo, że najpierw jemy oczami i doskonale zdają sobie z tego sprawę kucharze tej wyśmienitej restauracji, komponując na talerzach prawdziwe dzieła sztuki.

Kameralna atmosfera i ciepły klimat

Jak kuchnia śródziemnomorska, to obowiązkowo musi być ciepły klimat. W Corezze Gdańsk jest on nawet wówczas, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Odpowiada za niego przede wszystkim przytulnie urządzone wnętrze z ciepłymi kolorami ścian oraz oryginalnymi dodatkami.

Wchodząc do restauracji, od razu poczujemy urzekający zapach świeżo wypiekanego chleba oraz bagietek, które przygotowywane są dla Gości każdego poranka. Za atmosferą odpowiadają z kolei kelnerzy, którzy podchodzą do stolików z uśmiechem na ustach i prezentują najwyższy poziom obsługi. Miejsce, jakim jest Correze to świetna propozycja na zjedzenie mistrzowskiej kuchni śródziemnomorskiej przez turystów. Mieszkańcy Gdańska mogą z kolei połączyć dobre jedzenie z romantyczną randką, albo ważną rodzinną uroczystością.  
 
Posiłki w tej restauracji znikają w mgnieniu oka zarówno z talerzy dorosłych, jak i dzieci, co jest najlepszą rekomendacją tego, jak wyborne są potrawy podawane w gdańskiej Correze.