Zaczyna się od piersi albo od butelki, ale z czasem to się zmienia. W pewnym momencie dziecko powinno zacząć pić z kubka. Oczywiście nie ze zwykłego, „dorosłego” naczynia. Na początek w grę wchodzi kubek z ustnikiem czy słomką, aby łatwiej się piło, ponieważ maluch jest jeszcze na etapie nauki, a picie z dużego kubka czy szklanki może być po prostu niebezpieczne.

Dzięki niekapkowi dziecko szybciej zacznie pić samodzielnie

Wręczenie dziecku kubka niekapka wiąże się z wieloma kwestiami. Przede wszystkim maluch zaczyna już pić samodzielnie. Wygodne uchwyty pozwalają bez problemy złapać kubek i napić się, używając ustnika. Druga kwestia dotyczy określenie „niekapek”. Właśnie, kubek nie zawsze gwarantuje, że woda nie znajdzie się na podłodze lub ubraniu dziecka. Dlatego bardzo praktycznym produktem jest właśnie kubek niekapek. Dzięki specjalnej budowie woda nie wylewa się naokoło – o ile oczywiście prawidłowo go zakręcimy – a jedynym otworem, którym ma prawo wydostać się na zewnątrz, jest ustnik lub słomka.

Szeroki wybór kubków niekapków

Jest wiele tego typu kubków, dzięki czemu mamy w czym wybierać. Do dyspozycji są kubki z miękkimi lub twardymi ustnikami, o rozmaitych kolorach, a nawet z ciekawymi i wesołymi motywami, na przykład zwierzęcymi. Dzięki temu są bardziej atrakcyjne dla malucha, który chętniej sięga po napój, z czym czasami, szczególnie na początku, może być kłopot. Warto zwracać uwagę na wygodne uchwyty, tak by picie nie sprawiało problemów. Poza tym do wyboru są również kubki z osłoną, dzięki której można zamknąć dostęp do ustnika, co uniemożliwia działanie na przykład bakterii.

Kubki niekapki to praktyczne i komfortowe rozwiązania. Nie dość, że dzieci same zaczynają pić, co jest wstępem do picia ze zwykłego kubka lub szklanki, to jeszcze unika się zabrudzeń czy zalania ubrań, stołu albo podłogi. Poza tym niekapek jest idealny na czas podróży bądź spaceru. Łatwo go spakować i mamy gwarancję, że woda nie opuści swojego miejsca wewnątrz kubka.