Czekolodziarka to urządzenie, na zakup którego decyduje się coraz więcej właścicieli kawiarni. Dyspensery do kawy i gorącej czekolady stanowią bowiem bardzo praktyczny element wyposażenia lokalu, szczególnie z nadejściem chłodniejszych dni. Powód jest oczywisty – wszyscy lubimy rozgrzać się przyjemnie ciepłym napojem, pozwalającym na odzyskanie sił w trakcie powrotu z pracy. Wielu potencjalnych klientów zastanawia się jednak, czy tego typu sprzęt faktycznie jest opłacalny. Trudno jest się temu dziwić – nic nie demotywuje bardziej, niż zakup urządzeń, które nie przyniosą nam większych zysków. Warto więc zapoznać się wpierw z najistotniejszymi kwestiami, związanymi z doborem dyspensera.

 

Dyspenser a średnia ilość klientów

 

Nawet z nastawieniem się na zwiększenie dziennych przychodów, podczas zakupu dyspensera do kawy tudzież czekolady powinniśmy skupić się na obecnej liczbie klientów, odwiedzających naszą kawiarnię. Pozwoli nam to na sprawne ocenienie sytuacji i uwzględnienie, czy taki sprzęt faktycznie okaże się opłacalny. Jeśli w ciągu dnia serwujemy przeważnie tylko kilka porcji, wówczas zakup czekolodziarki będzie tylko niepotrzebną stratą pieniędzy.

To, ilu klientów obsługujemy dziennie, ma również wpływ na zalecaną pojemność dyspensera. Szacuje się, że w przypadku, gdy serwujemy średnio około 15 porcji, dobrym wyborem jest tu model trzylitrowy, który bez problemu zaspokoi potrzeby klientów. Jeśli ilość serwowanych dziennie porcji przekracza jednak 25, powinniśmy pomyśleć nad zakupem pojemniejszego dyspensera, najlepiej pięciolitrowego.

 

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

 

Przede wszystkim o pomysłowym umieszczeniu dyspensera do kawy w dobrze widocznym miejscu. Jak zauważa bowiem wielu przedsiębiorców oraz specjalistów od marketingu, takie rozwiązanie przykuje uwagę klientów, szczególnie tych bardziej zabieganych, którym zależeć będzie na szybkim pozyskaniu kubka gorącego napoju. Nie zapominajmy również o tym, że najwyższą możliwą efektywność zapewnią nam wyłącznie sprzęty, pochodzące od uznanych marek. Przykładem są tu chociażby niezawodne dyspensery Hendi, odznaczające się szybkim działaniem oraz dużą bezawaryjnością.