Kuchnie gazowe z piekarnikiem elektrycznym to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które wciąż zyskuje sobie w Polsce rzesze nowych entuzjastów. Urządzenia te na pierwszy rzut oka przypominają kuchenki indukcyjne. Ich palniki są jednak zasilane gazem, czy to z butli, czy z instalacji. Dodatkowo, wyposażono je również w nowoczesny piekarnik. Zasilany energią elektryczną, stanowi on wydajniejszą, bezpieczniejszą alternatywę dla klasycznych modeli. Oprócz tańszej eksploatacji, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym zapewnia nam również znacznie efektywniejsze pieczenie. Starannie opracowana konstrukcja sprzyja bowiem równomiernemu pieczeniu, a także zwiększa ogólną kontrolę nad przygotowywanymi posiłkami. Nie musimy więc martwić się, że pieczona od dłuższego czasu potrawa zostanie przypalona lub niedopieczona. W niniejszym artykule skupimy się na największych zaletach tych nowatorskich kuchenek.

Nowoczesne pieczenie w każdym domu

Jedną z największych zalet kuchni gazowej z piekarnikiem elektrycznym jest możliwość przyrządzania przepysznych dań, gotowanych na ogniu. Starannie opracowane pokrętła i mechanizmy sprawiają przy tym, że wielkość płomienia możemy bardzo szybko wyregulować, dostosowując go do aktualnych potrzeb, bez ryzyka przypalenia jedzenia. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest także możliwość zwiększenia naszych oszczędności, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej, w przeciwieństwie do modeli zasilanych samym prądem. Brak płyt indukcyjnych to również możliwość stosowania dowolnych naczyń. W przeciwieństwie do kuchenek elektrycznych, modele oparte na gazie pozwalają także na przygotowanie posiłków nawet wtedy, gdy zmagamy się z tymczasową przerwą w dostawie prądu.

Kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym to także zwiększone bezpieczeństwo. Myli się bowiem ten, kto uważa, że obecność gazu grozi tu wybuchem lub otruciem domowników. W momencie zgaszenia płomienia, kuchenka natychmiastowo odcina dopływ gazu do palnika. Dzięki temu, nie ma tu ryzyka poparzeń podczas wycierania okolic palników. Zabezpieczenia znajdziemy również w części dolnej. Piekarniki elektryczne są bowiem wyposażone w specjalne prowadnice, chroniące przed poparzeniami. Zalety te sprawiają, że kuchenki gazowo-elektryczne są znakomitym wyborem dla wszystkich osób, ceniących sobie starannie wypieczone potrawy oraz bezpieczeństwo w kuchni.