Na rynku spożywczym można kupić wiele owoców, które stanowią bogate źródło witamin i składników odżywczych. Doskonałym przykładem są owoce granatu. Niestety owoc tego typu nie zawsze jest łatwo dostępny w popularnych supermarketach. Na szczęście, aby móc cieszyć się świetnym smakiem i korzyściami zdrowotnymi w każdej chwili można nabyć pyszny sok nfc granat z cynkiem. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj właściwości i zastosowanie soku z owoców granatu. 

Jakie właściwości ma sok z granatu?

Właściwości soku z granatu zostały zauważone już w starożytnych Chinach. W tamtym okresie chińscy lekarze uzyskiwali sok z owoców granatu, a następnie wykorzystywali go w leczeniu wielu chorób. Można otwarcie więc przyznać, że był traktowany jako remedium na wszystko. 

Owoc natomiast w czasach współczesnych cieszy się rosnącą popularnością za sprawą wysokiej zawartości polifenoli, które reprezentują przeciwutleniacze. Bogatym źródłem tych składników jest na przykład sok nfc granat z cynkiem. W praktyce włączając do swojej diety taki produkt, możemy z łatwością utrzymać dobre samopoczucie.

Sok nfc granat z cynkiem – jakie ma zastosowanie?

W sklepach spożywczych, a także tych internetowych można spotkać różne odsłony soku z owoców granatów. Jednak wszystkie produkty łączy jeden aspekt, jakim jest pozytywne działanie na organizm. 

Na przykład sok nfc granat z cynkiem może stanowić skuteczne wsparcie w przypadku choroby wieńcowej, a także sposób na zmniejszenie cholesterolu LDL, który jest potocznie nazywany jako zły cholesterol. 

Jak często można spożywać sok z owoców granatu?

Owoc granatu dostarcza szeregu witamin, dlatego dietetycy rekomendują spożywanie soku codziennie w ilości około od 40 do 60 ml. Pozytywne działanie soku można odczuć zwłaszcza, spożywając mniejsze porcje. Z tego powodu, warto podzielić wyżej wspomnianą dawkę na dwie porcje i spożyć na przykład 25 ml zarówno w porze dziennej, jak i wieczornej. 

Aby odczuć zauważalny wpływ produktu, jakim jest sok nfc granat z cynkiem na organizm, rekomenduje się jego systematyczne wypijanie minimum przez 14 dni. 

Wspomniany produkt, dzięki swojemu naturalnemu smakowi, świetnie komponuje się z leśnymi owocami i cytrusami. Można również dodawać go do różnych posiłków oraz na jego bazie stworzyć odchudzające i odżywiające koktajle.