Automat vendingowy już na trwałe wpisał się w przestrzeń publiczną. Możemy go zobaczyć niemal wszędzie: na dworcu, na lotnisku, w szpitalu, w urzędzie, a nawet w szkole. 

 

Nie tylko napoje i batoniki

 

Jeszcze do niedawna automat vendingowy kojarzył się nam głównie z gorącymi lub zimnymi napojami oraz z batonikami. Właśnie tego typu urządzenia spotykaliśmy w wielu miejscach publicznych. Korzystaliśmy z nich niemal instynktownie: gorąca kawa w biegu do biura, zimny napój w upalny dzień, czy słodka przekąska w oczekiwaniu na autobus. Okazuje się jednak, że możliwości jest znacznie więcej. Automaty vendingowe sprawdzają się bowiem przy sprzedaży także innych produktów. 

 

Sposób na biznes

 

W dobie pandemii okazało się, że automat vendingowy sprawdza się doskonale i może służyć do sprzedaży różnych produktów. W wielu miejscach kraju stanęły tzw. „maseczkomaty”, z których można bez problemu kupić środki higieny osobistej. To jednak nie wyczerpuje możliwości automatów, raczej pokazuje ich wszechstronność. Odpowiedni pomysł, konkretny towar dostosowany do bieżących oczekiwań klientów oraz właściwa lokalizacja i mamy gotowy sposób na biznes.