Bez blendera możemy się w kuchni obejść, ale po co? Ułatwia nam on przygotowywanie wielu potraw – od zup, przez sosy, aż po desery i napoje. 

Smoothie w kilka chwil

Dzięki blenderowi w naszym menu na stałe mogą gościć smaczne, pożywne i zdrowe koktajle i smoothie. Nigdy wcześniej rozdrabnianie warzyw, owoców, a także innych składników potraw, nie było takie łatwe, szybkie i przyjemne. Do wyboru mamy blendery ręczne, które trzymając, wkłada się do miski lub kielichowe z zamontowanym pojemnikiem. Coraz częściej decydujemy się także na blender bezprzewodowy, który możemy zabrać ze sobą, dokądkolwiek się udajemy. Pyszne koktajle i zupy mogą nas od siebie uzależnić, więc dobrze go mieć zawsze przy sobie. Blender kielichowy usb łączy w sobie największe zalety tych urządzeń – dzięki swojej budowie całą zawartość zatrzymuje wewnątrz, więc nie musimy się obawiać, że zachlapiemy kuchnię czy poplamimy ubranie. Za tym, aby zdecydować się na blender kielichowy przemawia także to, że ma on większą moc niż ręczny.

Blender dla zabieganych

Wielu z nas żyje na wysokich obrotach i rzadko mamy czas na pracochłonne przygotowywanie posiłków, a jednocześnie chcemy jeść zdrowo i smacznie. Sposobem na to jest blender kielichowy usb. Przygotowane posiłki możemy zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię czy trening. Sportowcy, również amatorzy, kładą duży nacisk na zdrowe odżywianie, a blender to najlepsze narzędzie do przyrządzania napojów i potraw z warzyw i owoców. Wyposażony jest w ostrze, które obraca się aż 540 razy na sekundę – żadna marchewka nie ma z nim najmniejszych szans! Blender możemy także wykorzystywać na co dzień do przygotowywania zdrowych i naturalnych zupek i soczków dla najmłodszych, rezygnując przy tym z gotowych, sklepowych papek. Blender jest tak skonstruowany, aby jego mycie było jak najmniej kłopotliwe. Właściwie myje się sam – wystarczy napełnić go wodą z płynem i włączyć na kilka chwil. Trudno wyobrazić sobie funkcjonalnie urządzoną nowoczesną kuchnię, w której nie ma blendera. To urządzenie, dzięki któremu możemy poznać nowe smaki i zyskać więcej czasu.