Faktem jest, że mamy coraz mniej czasu na przygotowywanie posiłków, przy jednocześnie rosnących wymaganiach kulinarnych. Można zacząć zamawiać posiłki na wynos, jednak nie zawsze możemy być pewni ich jakości. Dlatego z pomocą przychodzą nam roboty kuchenne, które pozwolą na samodzielne przygotowywanie dań niewielkim kosztem czasu i wysiłku.

Szybko, jeszcze szybciej.

Jeśli jesteśmy minimalistami jeśli chodzi o posiłki, a także ilość czasu poświęcaną na ich przygotowanie, zdecydujmy się na blender i malakser. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania kremowych zup oraz koktajli warzywnych i owocowych. Drugi natomiast sprawi, że krojenie i szatkowanie warzyw do surówek i sałatek będzie trwać kilka sekund. Można zdecydować się na robota, który łączy oba te sprzęty w jeden – dzięki temu będzie zajmować w kuchni mniej miejsca.

Dla wymagających.

Jeśli jednak nasze potrzeby są nieco większe, warto zainwestować w robota o większych możliwościach. Najlepiej wybrać urządzenie bazujące na malakserze, jednak z możliwością podłączenia do silnika także blendera, miksera kielichowego i wyciskarki. Poszukując produktu dla siebie polecamy sprawdzić, czy do zestawu dołączone są wymienne ostrza do urządzeń, ilość proponowanych funkcji działania oraz jaka jest siła silnika. Jeśli już mamy się decydować na tak rozbudowane urządzenie, warto wybrać najbardziej ekonomiczne i wielofunkcyjne. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru, najlepiej skorzystać z porównywarki produktów bądź pomocy specjalisty w sklepie. Robot powinien nam służyć przez długi czas i dawać radę wyzwaniom codziennego gotowania dla całej rodziny lub znajomych.

Dla pasjonatów.

Jeśli kochamy gotować i nie wyobrażamy sobie życia bez domowych posiłków, konieczne jest wyposażenie się w dodatkowe urządzenia. Ułatwią one znacznie prace i sprawią, że będzie nasza pasja będzie czystą przyjemnością. Pomocne są roboty, które nie tylko blendują i kroją, ale także wyrabiają ciasto, ubijają piane, a nawet gotują zdrowe posiłki na parze. Nie zajmują dużo miejsca, a naprawdę potrafią zdziałać w kuchni cuda!