Wybierając się do Szczecina na dłuższy pobyt albo chociaż przejeżdżając przez to miasto, warto zajrzeć do jednej z tamtejszych restauracji na obiad. Duży wybór knajp jest chociażby na starym mieście. Tam każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie, coś, co lubi.

Dobra restauracja Szczecin stare miasto

W Szczecinie, szczególnie w tak dużym skupisku restauracji, jakie jest na starym mieście, można zjeść coś mięsnego i wegetariańskiego, pizzę, burgera, świeżą rybę, najróżniejsze makarony, ale też owoce morza i sushi. Są i takie restauracje, w których można zamówić smaczne żeberka w sosie miodowo-piwnym, golonkę z wiśniami, czy dorsza na kremowym szpinaku. Każda kolejna restauracja to jeszcze bardziej wymyślne menu. Dania wymieniać tu można by bardzo długo. Niektóre knajpy łączą tradycyjną kuchnię z nowoczesnymi trendami ze świata gastronomii. Są również restauracje o wyjątkowym klimacie, takie, w których można smacznie zjeść i odpocząć, zarówno w porze obiadu, jak i wieczorem. Szukając restauracji w Szczecinie, warto właśnie udać się od razu na stare miasto, gdyż tu wybór tych lokali gastronomicznych jest największy.

Jakich cen spodziewać się w szczecińskich restauracjach?

Właściwie wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło stare miasto Szczecin restauracje, aby znaleźć idealny dla siebie lokal. Jeśli chodzi o ceny, są dość mocno zróżnicowane i zależą od miejsca oraz dania. Bez problemu można zjeść obiad do kwoty 50 zł, licząc za jedną osobę. Choć w niektórych restauracjach, aby się najeść, trzeba zapłacić więcej. W tych ekskluzywnych dobry obiad dla jednej osoby kosztuje nawet w granicach 90 zł.

Ogromny wybór restauracji na szczecińskim starym mieście gwarantuje znalezienie dla siebie wymarzonego lokalu na posiłek w gronie znajomych, we dwoje czy całą rodziną. Każdy znajdzie tu odpowiedni lokal. I typu fast food, i coś bardziej klasycznego, a nawet luksusowego. Ze względu na duży wybór lokali gastronomicznych w tym mieście, warto wcześniej zorientować się gdzie, co i jak aby później, będąc na miejscu, za długo nie szukać.