Złoto to kolor, który chyba każdemu z nas kojarzy się z bogactwem, ekstrawagancją oraz klasycznymi wnętrzami, przywodzącymi na myśl carskie salony z Sankt Petersburga. W rzeczywistości, na odrobinę szlachetnych akcentów w każdym z pomieszczeń pozwolić może sobie każdy właściciel domu bądź mieszkania. Jak się bowiem okazuje, złote lampy są nie tylko przystępne cenowo, ale również na tyle wszechstronne, aby móc wpasować się w szeroką gamę wystrojów wnętrz. Z tego też powodu, coraz częściej sięgają po nie także i Polacy, poszukujący stylowej odskoczni od spotykanej na ogół rutyny. W niniejszym artykule opowiemy Wam o przykładowych aranżacjach, w których złote akcenty zaprezentują się szczególnie estetycznie.

Złoto a nowoczesność

Myli się ten, kto uważa, że złote lampy nie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Już wiele lat temu zauważono bowiem, że złoto tworzy niezwykle stylowy kontrast dla białych ścian. Przestrzenne, nowoczesne salony, wewnątrz których postawiono również meble ze szklanymi elementami, stworzą zatem znakomite otoczenie dla złotego żyrandola. Wiodącym producentom nieobce są przy tym oryginalne, wyjątkowe designy lamp wiszących, dzięki którym każdy z nas będzie w stanie zachwycić naszych gości niesamowitymi aranżacjami. Weźmy tu również pod uwagę metraż naszego salonu – w przypadku stosunkowo dużych pomieszczeń, złoty żyrandol może zostać wykorzystany wespół z kinkietami lub lampami stojącymi, oczywiście w tym samym kolorze.

Nie tylko salony

Złote lampy to także znakomity sposób na uatrakcyjnienie pozostałych pomieszczeń w naszym domu. Dla przykładu, kinkiety w tym kolorze są niezwykle stylową dekoracją sypialni. Ponieważ w pomieszczeniu tym pojawia się sporo bieli, na przykład za sprawą pościeli, złote akcenty nadadzą mu niezwykle elegancki klimat, rodem z pięciogwiazdkowego hotelu. Równie ciekawym pomysłem jest wykorzystanie lamp w kolorze złota wewnątrz naszej łazienki. Białe szkło oraz jasne marmury tudzież ciemne ściany z pewnością nabiorą w ich obecności jeszcze szlachetniejszego charakteru. Poszukując oświetlenia w tym wyjątkowym stylu, nie zapominajmy, że gwarancją najwyższej jakości są tu specjalistyczne sklepy. Przykładem jest tu renomowany sklep internetowy LampyStudio, będący polskim dystrybutorem nowoczesnego oświetlenia, zaprojektowanego przez wiodące marki.