Dla wielu osób blender jest urządzeniem niezastąpionym w kuchni. Jeśli jesteś fanem zdrowej diety i uwielbiasz koktajle warzywno-owocowe, dobry blender do koktajli jest urządzeniem, które musi się znaleźć w twojej kuchni. Jednak jak wybrać dobry blender?

Blender do koktajli

Jeśli jesteś osobą aktywną i żyjesz fit, wybierz blender z pojemnikiem, który może również służyć jako bidon. Tak więc przed porannym treningiem, możesz zrobić zdrowy koktajl i zabrać go ze sobą na rower lub na siłownię.

Blender stojący czy ręczny?

Oprócz blenderów stojących mamy również blendery ręczne, które umożliwiają miksowanie żywności w osobnych pojemnikach. Jeśli jednak zależy ci na zmiksowaniu potraw w krótkim czasie, wybierz blender stojący, który zazwyczaj ma większą moc.

Blender kuchenny dla miłośników gotowania

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzasz mnóstwo czasu, przygotowując potrawy dla rodziny i przyjaciół? Aby ułatwić sobie pracę, wybierz blender kuchenny z co najmniej 1,5-litrowym pojemnikiem i silnym ostrzem, które jest w stanie skruszyć lód. Tego rodzaju urządzeniem jest na przykład poręczny blender kielichowy Eldom, który sprosta wszystkim zadaniom kuchennym.

Dobry blender – moc, zasilanie i regulacja prędkości

W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy kupić różne blendery. Ich wygląd oczywiście również jest ważny, lecz przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na moc (im większa, tym lepiej), zasilanie (bezprzewodowy lub z kablem) oraz regulację prędkości. W nowych blenderach możemy najczęściej regulować prędkość podczas pracy.