Do gabinetów dietetyków regularnie trafiają osoby ze skłonnością do tycia, które podjęły w swoim życiu wiele prób zrzucenia zbędnych kilogramów, ale efekt prawie zawsze był ten sam, a mianowicie kilogramy powracały ze zdwojoną siłą. Jak łatwo się domyślić, efekt jo-jo nie tylko sprawia, że tracimy nadzieję na utrzymanie wymarzonej sylwetki, ale też powoduje frustracje, prowadzi do braku samoakceptacji i znacznego spadku nastroju. A wcale nie musi tak być! Kluczem do sukcesu jest  bowiem prawidłowa dieta – indywidualnie dobrana i prowadzona pod okiem specjalistów. 

Dieta na podstawie badań i wywiadu 

Większość osób otyłych próbowało przeróżnych diet, często określanych jako diety cud. Kiedy zaczniemy szukać przepisów na skuteczne odchudzanie, natrafimy na diety składające się z samych zup, koktajle oczyszczające czy głodówki. Ale prawda jest taka, że nie ma uniwersalnej diety, która będzie odpowiednia dla każdego i w każdym przypadku przyniesie upragniony wynik na wadze. Dlatego nie warto szukać samodzielnie sposobów na pozbycie się nadwagi, ponieważ może pochłonąć to duże pieniądze, czas, a w efekcie pogrzebać nasze nadzieje przez brak oczekiwanych rezultatów. O wiele lepszym sposobem na odchudzanie Szczecin jest zapisanie się na wizytę u dietetyka, który w pierwszej kolejności zleci wykonanie badań, przeprowadzi szczegółowy wywiad, a dopiero następnie zacznie tworzyć jadłospis o odpowiedniej kaloryczności. 

Dieta plus suplementacja 

Aby dieta przynosiła efekty, na pewno trzeba być zmotywowanym i cierpliwym. Bo zdrowa dieta to taka, na której kilogramy będą gubione sukcesywnie, ale skutecznie. Szybkie tempo często bywa zgubne i prowadzi do wspomnianego już efektu jo-jo. Korzystając z porad naszych dietetyków, ma się zapewnioną fachową opiekę, wsparcie motywacyjne, regularne wizyty i pomiary, a także roślinną suplementację. Jej zadaniem jest dodatkowe wspomaganie procesu odchudzania i dostarczanie organizmowi niezbędnych substancji. Wszystko to sprawia, że w końcu pojawiają się pożądane rezultaty i co najważniejsze, są one trwałe. A zatem nie ma efektu jo-jo, który jest zmorą ogromnej liczby osób próbujących osiągnąć wymarzoną sylwetkę!