Szczecin to coraz chętniej odwiedzane miejsce na Pomorzu Zachodnim.

Podczas zwiedzania tego staropolskiego miasta, warto również wybrać się do miejsc, które nawiązują do tradycji. Dlatego właśnie zapraszamy Państwa do Starej Komendy, która kultywuje zwyczaj browarów restauracyjnych, nie zapominając o wymaganiach współczesnych klientów w postaci oryginalnego menu sezonowego.

Znajdziecie Państwo u nas zarówno lokalne specjały, takie jak kultowy paprykarz, ale także kreatywne dania wymyślone przez naszych kucharzy na bazie wieloletniego doświadczenia w branży. Nasze menu sezonowe, w którym najczęściej znajdują się te potrawy, cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów, chwalących ciekawe kompozycje pobudzające kubki smakowe.

Unikalne dla naszej restauracji jest posiadanie własnego browaru, w którym ważymy dopasowane do naszych dań piwa. Stawiamy na jakość, co zostało docenione wpisaniem naszych wyrobów na Listę Produktów Tradycyjnych. Produkujemy przede wszystkim takie gatunki piwa jak: jasne, bursztynowe i pszeniczne, ale ponieważ lubimy eksperymentować, raz w miesiącu wypuszczamy specjalne, premierowe piwo, która nawiązuje do innych tradycji ważenia tego napoju.

Poza smacznymi posiłkami, zapraszamy Państwa na Degustację piw, w trakcie której nie tylko będzie okazja do spróbowania trzech rodzajów piwa, ale także możliwość poznania tajników produkcji, zobaczenia sprzętu i składników do produkcji piwa oraz usłyszenia historii browaru i piwowarstwa na Pomorzu Zachodnim. W ofercie poszerzonej proponujemy również degustację polskich przekąsek takich jak:

  • wiejski chleb,
  • wędliny,
  • smalec ze skwarkami i cebulka,
  • pasztet własnego wypieku,
  • ogórki kiszone.

Nasz lokal to nie tylko restauracja. Szczecin jest dla nas ważnym miejscem i chcemy, żeby Stara Komenda była jedną z jego wizytówek. Dlatego poza stawianiem na wysoką jakość jedzenia i piwa, zadbaliśmy też o wystrój naszego lokalu, który nawiązuje do lokalnej historii piwowarstwa, mającej długą tradycję w Szczecinie. Trafiając do nas, nie tylko zaspokoją Państwo głód pysznymi potrawami, a pragnienie oryginalnymi piwami, ale także otrzymają możliwość przebywania w miejscu kultywującym lokalne zwyczaje. Sama restauracja znajduje się w zabytkowym budynku Komendantury Garnizonu Wojskowego z 1867r., co sprawia, że klimat starych zakładów piwowarskich jest jeszcze bardziej namacalny.

Zapraszamy w nasze progi – gwarantujemy, że będzie to dla Państwa jedno z ciekawszych doświadczeń w tym pięknym, zachodniopomorskim mieście!