Myśląc o czekoladowych słodyczach, bardzo często przychodzą nam do głowy obawy, związane z otyłością i próchnicą – problemami, które są najbardziej pospolitym następstwem zajadania się tego typu produktami. Jak się jednak okazuje, wcale nie oznacza to, że powinniśmy zupełnie zabraniać naszym pociechom czekoladowych przekąsek.

Wystarczy jedynie pamiętać o zasadniczej zasadzie, czyli wpojeniu dziecku prawidłowych nawyków żywieniowych, podając mu jednocześnie witaminowe suplementy w formie zdrowych słodyczy, pozbawionych cukru oraz substancji chemicznych. Należą do nich chociażby popularne lizaki Chocco-Wow, opracowane przez specjalistów z polskiej firmy Starpharma. Oto, co warto jest wiedzieć na ten temat!

Witaminy i kakao

Produkty takie, jak wspomniane wyżej lizaki Chocco-Wow, zawierają w swoim składzie witaminy oraz minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz rozwoju organizmu dziecka. To niezwykle ważne, ponieważ to właśnie to okres wczesnego dzieciństwa ma szczególny wpływ na zdrowie naszej pociechy. Formujące się ciało jest bowiem niezwykle podatne na wszelkie zmiany, zaś niedbalstwo ze strony rodziców może nieść ze sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Z tego też powodu, w kakaowych lizakach bez cukru znajdziemy witaminę K i D. Wystarczą zaledwie dwa takie łakocie dziennie, aby zapewnić dziecku dzienne zapotrzebowanie na witaminę D oraz 30 procent zapotrzebowania na witaminę K.

Po czym poznać zdrowego lizaka?

Nie zapominajmy, że zdrowe słodycze, których skuteczność nie jest jedynie pustym sloganem, są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Na opakowaniu słodyczy powinno zatem widnieć odpowiednie oznaczenie, dowodzące tym samym pozytywnego wpływu produktu na zdrowie i rozwój malucha. Lizaki Chocco-Wow również zaliczają się do takich zaufanych produktów. Należy jednak pamiętać, że tego typu słodycze to przede wszystkim suplementy. Z tego też powodu, nie powinniśmy przekraczać zalecanej dziennej dawki, jednocześnie dbając o to, aby nasze dziecko odżywiało się we właściwy sposób, spożywając zdrowe posiłki.